Ekonomiczny Turniej Analizy Prawa
Pierwszy w Polsce konkurs z ekonomicznej analizy prawa dla studentów
Z inicjatywy studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego ruszyła trzecia edycja projektu edukacyjno-naukowego ETAP (Ekonomiczny Turniej Analizy Prawa). Organizatorem projektu jest Studenckie Koło Naukowe Ekonomicznej Analizy Prawa w SGH.
Studenci zajmujący się realizacją tego projektu obrali sobie za cel propagowanie ekonomicznej analizy prawa (EAP), jako kierunku studiów oraz obszaru rozwoju dla studentów uczelni wyższych. Zainteresowani ETAP-em będą mogli uczęszczać na organizowane w ramach projektu wykłady oraz warsztaty prowadzone przez ekspertów z tej dziedziny. Umożliwią one zdobycie nowych umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej z zakresu EAP.
Tematem przewodnim pierwszej edycji turnieju było Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Kontrowersyjna umowa wzbudziła zainteresowanie uczestników konkursu, jak i słuchaczy wykładów, które organizowaliśmy. To wydarzenie odniosło ogromny sukces i zachęciło nas do kontynuowania projektu, ETAP to jedyny w Polsce tak duży projekt z zakresu ekonomicznej analizy prawa. Dzieli się on na trzy etapy: korespondencyjny - polegający na drużynowej odpowiedzi na zadanie zgłoszeniowe, kwalifikacje uczelniane - wyłaniające reprezentantów danej uczelni oraz ogólnopolski finał - w którym zmierzą się wyłonione drużyny.
Trzecia edycja jedynego w Polsce konkursu z zakresu ekonomicznej analizy prawa, która odbędzie się w ramach projektu, skierowana będzie do studentów uczelni wyższych. Założeniem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych prac dwuosobowych zespołów, a także wspieranie ich autorów na drodze dalszego rozwoju. Nagrodą główną dla najlepszego duetu, który zostanie wyłoniony przez jury złożone ze specjalistów w dziedzinie prawa energetycznego, jest płatny staż w prestiżowej kancelarii prawniczej.
Każdą edycję organizowanego przez nas konkursu wspierały liczne instytucje rozpowszechniające informacje o projekcie, a także służące wiedzą merytoryczną o temacie konkursu. Turniej został objęty patronatem honorowym przez m. in. przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Instytut Allerharda, Laboratorium Prawa i Gospodarki oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Od 1 do 19 marca 2018 roku będzie trwał pierwszy etap korespondencyjny konkursu. Zachęcamy do śledzenia informacji o ETAP-ie na naszym profilu www.facebook.com/konkursETAP oraz na stronie internetowej www.etap.edu.pl.
obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.