GALA PEREŁ POLSKIEJ GOSPODARKI
6 listopada 2015 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się XIII Gala Pereł Polskiej Gospodarki organizowana przez wydawcę anglojęzycznego miesięcznika Polish Market. Patronat nad Galą obejmują tradycyjnie: Wicepremier i Minister Gospodarki, Prezes Polskiej Akademii Nauk ora Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Ponad 19 lat temu ukazało się pierwsze wydanie „Polish Market”, polskiego anglojęzycznego magazynu, którego misją jest promocja polskiej gospodarki, nauki, i kultury za granicą. Magazyn od początku swego istnienia tworzony jest na najwyższym poziomie edytorskim, reprezentując kraj i wspierając najważniejsze działania polskiego rządu na rzecz promocji Polski. Polish Market systematycznie publikuje oryginalne wypowiedzi kierujących polską gospodarką – członków rządu, szefów centralnych organów państwowych, ale także liderów lokalnych, najwyższej rangi ekspertów i przedstawicieli biznesu.
W roku 2002 pani Krystyna Woźniak-Trzosek zainicjowała – trwającą do dziś - współpracę „Polish Market” z naukowcami, której efektem są stałe badania nad kondycją polskich przedsiębiorstw, publikowane w postaci corocznego rankingu i Gala Pereł Polskiej Gospodarki.
Każdego roku podczas uroczystości wręczane są statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych. Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” jest przyznawany na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii opracowany przez naukowców z Zakładu Analizy i Wspomagania Decyzji Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Watro podkreślić, że badanie w jakim biorą udział firmy jest nieodpłatne, co potwierdza wyjątkowy i rzetelny charakter rankingu.
Warunkiem udziału w Rankingu jest osiąganie przez przedsiębiorstwo minimum 100 milionów złotych przychodu oraz odesłanie wypełnionej ankiety. Formularze zawierają wybrane informacje z dokumentu F-02, a dla instytucji finansowych z raportów finansowych. Na podstawie przesłanych danych wyznaczone zostaną wskaźniki ekonomiczne, które posłużą do obliczenia pozycji w Rankingu. Pełna metodologia Rankingu dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia www.perlygospodarki.pl.
W tym roku, już po raz X podczas Gali Pereł Polskiej Gospodarki przyznawane będą Perły Honorowe. Wyróżnienie to jest nadawane przez specjalnie powołaną Kapitułę, w skład której wchodzą: Prof. Jerzy Buzek, Tadeusz Donocik, Grażyna Jaskuła, Prof. Janusz Lipkowski, Prof. Ksawery Piwocki, Prof. Andrzej Rottermund, Adam Szejnfeld, Janusz Steinhoff, Prof. Andrzej Wiszniewski, Krystyna Woźniak-Trzosek.
Jest to szczególny laur przyznawany wybitnym osobom, instytucjom, których dorobek zawodowy, doświadczenie, prestiż, etyka i walory osobiste oraz nieposzlakowana opinia dają rękojmię uznania Ich za ambasadorów najwyższych polskich wartości. Wyróżnienie to jest wręczane w kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, krzewienie polskich tradycji i dziedzictwa narodowego oraz krzewienie wartości społecznych. Do tej pory statuetki otrzymali między innymi w kategoriach:
* gospodarka: Wiesław Rozłucki, Janusz Lewandowski, Herbert Wirth, Janusz Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak
* nauka: prof. Henryk Samsonowicz; prof. Maria Siemionow, prof. Marian Zembala, prof. Karol Myśliwiec, prof. Andrzej Samsonowicz
* kultura: Wojciech Kilar, Małgorzata Walewska, Urszula Dudziak, Janusz Olejniczak,
* krzewienie polskich tradycji i wartości patriotycznych: Ryszard Kaczorowski, Tadeusz Mazowiecki, prof. Norman Davies, Jerzy Koźmiński.
* krzewienie wartości społecznych: Jerzy Owsiak, Janina Ochojska, Irena Koźmińska.
obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.